Autorzy

Archiwum

Tematy

O nas


Mimo nagłośnienia tematu Karuzel podatkowych już od kilku lat w dalszym ciągu bardzo wielu przedsiębiorców daje się w nie wkręcić. Na podstawie doświadczeń zawodowych możemy stwierdzić, że w Karuzele podatkowe stosunkowo rzadko wciągają przedsiębiorców osoby zewnętrzne a bardzo często osoby zaufane i bliskie jak członek rodziny, przyjaciel, współpracownik, wieloletni kontrahent. Nadmierne zaufania usypia czujność podatnika na nietypowe sytuacje. Właśnie dlatego organy nie mogą uwierzyć podatnikowi, że nic nie wzbudziło jego podejrzeń.Podmioty zamierzające wciągnąć innych w Karuzelę podatkową mają gotowe wymówki mające uśpić czujność nieświadomych podatników. Dotychczas były to historie o braku zarejestrowania VAT UE lub o przekroczeniu limitu obrotów. Ostatnimi czasy pojawił się absurdalny wręcz argument NEUTRALIZACJI danych, na który nabierają się firmy transportowe.Jak podkreślaliśmy podczas szkoleń i publikacji – Nie ma Karuzeli podatkowej bez firmy transportowej. Dlatego to właśnie ten element transakcji jest decydujący w zakresie tego czy damy się wkręcić w Karuzelę podatkową lub czy organy uwierzą w nasz brak świadomości. Aby uniknąć nieświadomego udziału w Karuzeli podatkowej trzeba zachować czujność i zwracać uwagę na bardzo wiele elementów.Ochrona interesów podatnika od zawsze była priorytetem w naszej zawodowej działalności. Dlatego postanowiliśmy stworzyć miejsce, w którym będziemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego, w szczególności w zakresie kontroli i postępowań podatkowych. Chcieliśmy wskazać jak uniknąć zostania wciągniętym w Karuzelę podatkową oraz jak się wybronić gdy już zorientujemy się, że staliśmy się jej nieświadomym uczestnikiem.Dlatego postanowiliśmy stworzyć Grupę Indywidualnych Kancelarii Sołoniewicz Sroczyński na którą składają się indywidualne kancelarie doświadczonych ekspertów z zakresu prawa podatkowego.
Grupę tworzą:Kacper Sołoniewicz

Kacper Sołoniewicz

Adwokat, doradca podatkowy

Specjalizuje się w procedurze podatkowej oraz podatkach dochodowych (PIT w tym dochody nieujawnione, CIT). Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w kontrolach, postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej oraz przed sądami administracyjnymi. Autor bądź współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
ksoloniewicz@indywidualnekancelarie.pl
telefon 603 170 604

Michał Sroczyński

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Specjalizuje się w procedurze podatkowej, postępowaniu egzekucyjnym w administracji oraz podatkach obrotowych (VAT, Akcyza) Posiada doświadczenie w reprezentowaniu klientów w kontrolach, postępowaniach podatkowych przed organami podatkowymi i organami kontroli skarbowej, organami egzekucyjnymi oraz przed sądami administracyjnymi. Prowadzi także biuro rachunkowe. Autor bądź współautor publikacji z zakresu prawa podatkowego.
msroczynski@indywidualnekancelarie.pl
telefon 503 439 826Będziemy dążyć do tego, aby publikowane na blogu treści przybliżały zagadnienia ważne z punktu widzenia ochrony interesów podatnika. Zrobimy wszystko aby wpisy, które tu przeczytacie miały najwyższy poziom merytoryczny i pomogły rozwiązać ważne dla Was problemy. Warto również wiedzieć jak w prosty sposób zweryfikować czy spełniliśmy wszystkie warunki do zwrotu VAT w tym w szczególności do zastosowania stawki 0%. W tym celu zapraszamy do zakładki - Zwrot VAT.

×

Autorzy:


Kacper Sołoniewicz

Kacper Sołoniewicz

Adwokat, doradca podatkowy

Michał Sroczyński

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Tematy:


Archiwum: